zobacz serwis

Menu

» Strona główna

Powieści SF

» Obcy z Alfy Centauri

» Winda czasu

» Zdrada strażnika planety

» Hurysy z katalogu

» Bunt androidów

» A jeśli jutra nie będzie

» Enbargonki

Mikropowieści SF

» Afrodyta

» Banita

» Ekscytoza

» Genesis

» Przerwany lot

» Misja: Europa

» Supernowa

» Syreny z Cat Island

» Kasandra

» Hegemone

Inne strony

» W świecie iluzji

» Igraszki z czasem

» Przyloty na Ziemię


Edward Guziakiewicz SUPERNOWA

mikropowieść science fiction fragment

Edward Guziakiewicz, Supernowa

Nie warto rzucać na szalę własnego życia tylko po to, żeby ocalić burego kocura, maskotkę stacji. Przekonuje się o tym pilot międzyplanetarny, William Smith, bohater mikropowieści, której pełna niespodzianek akcja toczy się w ogromnej odległości od Układu Słonecznego. Nieszczęśliwym trafem zostaje sam w opuszczonej bazie, krążącej wokół gwiazdy mającej właśnie wejść w stadium supernowej.

Jest to mikropowieść sf z serii „Przyloty na Ziemię”, obejmującej obecnie dziewięć dużych utworów, od „Afrodyty” po „Kasandrę”. Jej akcja toczy się w bazie kosmicznej na orbicie odległej gwiazdy, mającej właśnie eksplodować. Tuż przed wybuchem feralnej gwiazdy zatrudnieni tam naukowcy i technicy opuszczają stację, odlatując w stronę Układu Słonecznego. Wszyscy z wyjątkiem głównego bohatera, gdyż temu dziwnym trafem nie udaje się zaokrętować.

Co ma zrobić pechowiec, któremu ostatnie chwile życia przeciekają między palcami? Popełnić samobójstwo, rzucić się w wir dostępnych przyjemności czy wbrew nadziei szukać ratunku? Odpowiedź znajdzie czytelnik na kolejnych stronach tej mikropowieści. Znajdujący się w sytuacji bez wyjścia główny bohater okaże się bowiem urodzony pod szczęśliwą gwiazdą.


DOSTĘPNE WYDANIA: PDF • EPUB • MOBI


fragment