zobacz serwis

Menu

» Strona główna

Powieści SF

» Obcy z Alfy Centauri

» Winda czasu

» Zdrada strażnika planety

» Hurysy z katalogu

» Bunt androidów

» A jeśli jutra nie będzie

» Enbargonki

Mikropowieści SF

» Afrodyta

» Banita

» Ekscytoza

» Genesis

» Przerwany lot

» Misja: Europa

» Supernowa

» Syreny z Cat Island

» Kasandra

» Hegemone

Inne strony

» W świecie iluzji

» Igraszki z czasem

» Przyloty na Ziemię


Edward Guziakiewicz MISJA: EUROPA

mikropowieść science fiction fragment

Edward Guziakiewicz, Misja: Europa

Ta mikropowieść przenosi czytelnika w daleką przyszłość — do czasów zaawansowanej kolonizacji Układu Słonecznego. Akcja utworu toczy się w ponurym więzieniu o zaostrzonym rygorze na Europie, jednym z czterech dużych księżyców Jowisza. Trwają tam zakrojone na ogromną skalę prace adaptacyjne — z myślą o potrzebach przyszłych mieszkańców tego satelity. Warunki życia są jeszcze surowe.

Główna bohaterka, Gina, wrażliwa wiolonczelistka, dostaje się za te rogatki cywilizacji, skazana bezlitosnym wyrokiem sądowym. Trafia na samo dno. Żeby przetrwać w zmaganiach z losem, musi zdecydować się na więzienną prostytucję. Jednak to tylko połowa prawdy. W rzeczywistości przybywa tam z odległej Ziemi ze ściśle tajną misją o ogromnej wadze. I przybywa nie sama, chociaż o tym nie wie.

Autor zaczął pisać tę mikropowieść we wrześniu 2005 r., zamieszczając jej kolejne odcinki w sieci. Ukończył ją w lutym 2006 r.

Utwór należy do prezentowanej w Internecie serii „Przyloty na Ziemię”, na którą już wcześniej składało się pięć sieciowych tytułów sf: „Afrodyta”, „Banita”, „Ekscytoza”, „Przerwany lot” i „Genesis”.


DOSTĘPNE WYDANIA: PDF • EPUB • MOBI


fragment